Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Spotřeba Mazdy 6 2.0 MZR / 2.0 MZR-CD

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Re: Spotřeba Mazdy 6 2.0 MZR / 2.0 MZR-CD

Poslaťod Gib » Uto Máj 06, 2008 11:03 am

Stale tvrdim, ze 10-15km kratke caste trasy su pre diesel zabijak. Diesel je vytrvalec na dlhe trate, nastartuj a funguj co najdlhsie ale zase ho hned po takom maratone okamzite nevypni ale nechaj trosku vydychat. Toto mu robi dobre a nie kratke caste trasy po meste.
Mazda 6 2.0i F/L 108kW Mio C520 iGO8
I don't wanna change the world, I don't want the world to change me!
Obrázok užívateľa
Gib
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2110
Registrovaný: Ned Aug 06, 2006 9:40 pm
Bydlisko: Rodná hruda

Poslaťod Sedvo » Uto Máj 06, 2008 12:41 pm

Vydýchat potřebuje hlavně turbo, ale je pravda, že na krátké trasy bych asi taky volil maloobjemový benzín.

Ale v zimě stejně budu mít dřív v autě teplo, tak jak kdybych měl benzínový motor (pořád beru 2.0 MZR-CD). :ho:
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Gib » Uto Máj 06, 2008 12:44 pm

:o) Sedvo, Sedvo - Ty si proste DIESEL-POSITIVE :mrk
.
Ale ako pises, teplo suvisi s kurenim a teda nie nadarmo sa hovori, ze nafta patri do kamen :mrk PEACE! :o)
Mazda 6 2.0i F/L 108kW Mio C520 iGO8
I don't wanna change the world, I don't want the world to change me!
Obrázok užívateľa
Gib
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2110
Registrovaný: Ned Aug 06, 2006 9:40 pm
Bydlisko: Rodná hruda

Poslaťod Sedvo » Uto Máj 06, 2008 1:04 pm

Já nejezdím krátké vzdálenosti, takže 10 - 15 km neřeším. Ale máme doma 626 v benzínu a já měl 323F 2.0 benzín a můžu s klidným srdcem tvrdit, že nafta co mám se zahřeje rychleji a tím by se měl motor i méně namáhat. Zase u benzínu není potřeba taková kravská baterka.

A volit na krátké vzdálenosti motor o objemu větší jak 2.0, tak nevím. Ale TomAnt si jezdí s 2.3 V6 a nemá problém.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Uto Máj 06, 2008 1:13 pm

No, ono, v zime sa motor zahreje, ked uz pomaly parkujem v praci...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Uto Máj 06, 2008 1:32 pm

A nafta už by byla plně zahřátá a hlavně když jedeš přes město. :ho:

Jinak v poho, já díky tomu že jezdím velké vzdálensti potřebuji naftu, ale jinak bych šel zase do benzínu a klidně do new M6 2.5. :ho:
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod PVD » Uto Máj 06, 2008 8:08 pm

No já dříve jezdil s Mondeem 2,5 V6 a krátké trasy fakt nebyly ono... :)
Dnešní projížďka - diesel 2,0 je hlučnější než se mě zdál na Mazdakvasu, táhne až od 2000ot/min a to ještě ne tolik, kolik jsme očekávali. Benzín je na tom obdobně jako diesel, jen posunuto na vyšší otáčky.
Podařilo se nám projet se ve skladovém voze - M6 GTA neboli 2,5... to bylo absolutně něco jiného a neřešit spotřebu, tak volíme jen tento motor. :)
Takže momentálně to vypadá, že pokud Mondeo bude zatím jezdit a nebude další velká oprava (takové ultimátum, musí se snažit), tak to nebudeme hrotit a raději počáme na mazdí diesel 2,2 ten 160k, bo ten bude určitě bomba.. ;)
Mazda2 1.3 MZR 75k CE Pro Obrázok
PVD
Prispievateľ
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Sob Mar 15, 2008 11:54 am
Bydlisko: Stará Boleslav

Poslaťod MrSix » Uto Máj 06, 2008 8:56 pm

K tej hlucnosti si dovolim dodat svoj postreh:
Spociatku sa aj mne zdala dost vysoka, uz pri skusobnej jazde som frflal ze motor mohol byt este tichsi. Predajca mi sice vravel ze po zabehu stichne, ale myslel som si o tom svoje. Lenze mal pravdu! Asi tak po 2-3 tisic km motor naozaj stihol, a pri beznom jazdeni ho prakticky vobec nepocujem (aspon teda vnutri). Ozve sa jedine ked mu poriadne "slapnem na krk", 2000 otacok a plyn zaslapnem do podlahy, vtedy zaznie taky drsny "ryk". Inak mne sa ten zvuk celkom paci, musim povedat. Obcas sa pristihnem pri tom, ze pri predbiehani ho umyselne "podrazdim" aby som to pocul... :-)

Samozrejme, zvuk benzinoveho motora je niekde inde. Ale ak mozem subjektivne porovnat, tak napriklad mondeo 2.0tdci je podla mna hlucnejsi (aspon ten v ktorom som mal skusobnu jazdu). A motory TDI-PD (ci uz v passate alebo octavii) jakbysmet! Na druhej strane, lepsie dieselove motory robi urcite BMW (to je samozrejme "ina cenova"), Toyota, a asi aj Honda (to mam len z pocutia). Mazdacke dieselove motory su podla mna taky slusny nadpriemer...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod Sedvo » Uto Máj 06, 2008 9:21 pm

Já byl zase ze zkušební jízdy hodně překvapený. Žádné vibrace do interiéru, prostě trochu něco jiného, tak jak moje M6.

Jinak při jízdě, ten motor je úplně někde jinde,tak jak Passat, či Mondeo (nové mondeo je na tom dost dobře).
V M6 co jsem jel, tak ta měla naběháno už 2500 km a bylo to paráda. A mohl jsem to srovnávat přímo, protože jsem přijel svojí M6. Zátah slušný, zvuk pro mě líbivý, takže jsem trochu uchylný.

Honda Accord a její i-CTDi je super, ale taky má své mouhy (prostě se nesmí posrat vstřik od Bosche), Toyota, tak 2.2 je super, ale 2.0, tak to je pěkný traktůrek než se zahřeje, ale potom je OK, plně srovnatelný s mojí M6. Ford 2.0 TDCi pokud je to nový model, tak je to motor od Peugeota a ten je dost dobrý,ale pokud je to předchozí model, tak to je traktor. PVD má 2.2 TDCi a to je von, sice jak se zahřeje, tak je tichý, ale na MZR-CD to nemá.

Můžu všechny upozornit, že se setkávám skoro ze všemi auty a hlavně s nafťáky a můžu porovnávat a ukazuji i klientům, jak je mazda tichá hned po nastartování oprati TDi, TDCi a někdy i HDi. DCi od Renaultu je na tom podobně.

Takže asi tak.

PS: při 200 km/h nejde motor vůbec slyšet a vlastně při žádném režimu, protože plně využívám Bose Sound Systemu. :ho:
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Str Máj 07, 2008 9:24 am

Test M6 2.0 diesel:
http://www.publictv.cz/videoarchiv/auto-mag/

Dejte datum 2.5. a pretocte na cca. 13:10 - 60%
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Str Máj 07, 2008 9:45 am

www.autoweb.cz, tam je taky, vlastěn automag to od nich přebírá.

Jinak pěkný test.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Str Máj 07, 2008 9:56 am

No fakt :), akorat autoweb ma WMP a ten mame v praci blokovany :D

PS: Hod ten tvuj prispevek i do Nova Mazda6, diky ;)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod PVD » Str Máj 07, 2008 7:53 pm

MrSix: hlučnost dieslu byla zvláštní. Předváděcí vůz byl celkem nový, takže to mohlo být tím, každopádně rozdíl oproti předváděčce, co jsme měli na Mazdakvasu je opravdu velký. Nevím čím to je. 2,2 TDCi z Mondea je rozhodně po zahřátí (které teda ale trvá déle) tišší...

Sedvo: máme asi smůlu, nebo už vážně nevím. Vibrace u dieslu nebyly žádné, ale u benzínu na dálnici (stejná trasa jako s dieslem) byly od nohou docela velké a nevím, čím to je (rozdíl hatchback vs. kombi? - kola 17" oboje).. U 2,5 GTA verze rozhdoně takové nebyly, tam byl spíše na můj vkus moc tvrdý podvozek, který prostě na naše silnice nepatří...
Musím upozornit, že M6 2,0 benzín měla najeto pře 10tkm a diesel asi jen 2tkm.. Takže benzín rozhodně něco za sebou už měl (ovšem možná v negativním slova smyslu).
A tvých zkušenostech nepochybuji, jen se dělím o své pocity z předváděčky.

majki: pěkný test, ale prostě nechápu jak některé věci ve všech testech vidí absolutně jinak než já když jsem v autě seděl. Například hlučnost podvozku teda nemůžu souhlasit, o motoru se bavíme výše. Alespoň že potvrdili, že tah motoru skutečně tak zázračný není...

Celkově musím za sebe říci, že benzín se mě líbil, ale na předváděčce s 10tkm najeto jsem nezpozoroval tu zázračnou tichost, o které všichni básní a kterou vždy obdivuji, když kolem mě projede stará 626. Podvozek byl i na 17" poněkud tvrdší a zátah motoru byl sice na můj vkus (zvyk z M2 1,3 55kW) dostatečný, ale když se jedná o auto na dlouhé trasy v cestovní rychlosti běžně 100-150km/h, tak pro člověka zvyklého z 155k 2,2TDCi v Mondeu (neboli mého otce) poněkud nedostatečný. A btw. hlučnost benzínu ve 140km/h byla snad větší jak v mé Mazdičce.. což jsem trochu nepochopil..

jinak vzhledu auta a funkčnosti nemám co vytknout, jako malý kluk jsem si užíval ukazatele připoutání vzadu. :jupi
Mazda2 1.3 MZR 75k CE Pro Obrázok
PVD
Prispievateľ
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Sob Mar 15, 2008 11:54 am
Bydlisko: Stará Boleslav

Poslaťod majki » Str Máj 07, 2008 9:21 pm

Ty jo, PVD, cumim jak umim teda. Mel jsem tu cest jezdit hodinu s M6 liftback 2.0 TE Plus a nemohu souhlasit ani s vibracemi, ani s hlukem pri rychlosti 140km/h (hluk se projevil az pri 160km/h a to byl spis aerodynamicky svist). Motor se zacne ozyvat az pri 4000ot, je to ten klasicky Mazdi syrove sportovnejsi zvuk, pro mne osobne ucrite ne na zavadu :). No a hlucnost podvozku taky nechapu, kde na to nekteri chodi, protoze podvozek je perfektne odladen jak pro dalnici, tak pro mestske diry..jedine, co je slyset, tak jsou odletavajici kaminky (to same plati u M2).
A nesrovnavejte porad benzin s dieselem, jsou to dve uplne jine charakteristiky, a je jasny, ze kdyz te dieselove turbo posadi do sedacky pri 1700 otackach, tak to same bude umet benzin az jednou tak vysoko. Je to o zvyku a o stylu. Nerikam, ze se mi s TDCickovym Focusem jezdi spatne, ale vnitrni hluk pro 160km/h je po hodine jizdy uz celkem na bolehlav, a bohuzel je to hluk motoru a ne vzduchu (to i M2 je pri te rychlosti kultivovanejsi).
Tvrdy podvozek u 2.5GTA, chichi, vsak pockaj, te pak svezu v M2 na 16" :lol
Dejte tomu cas, snad Mondeo tech par mesicu jeste vydrzi ;)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod PVD » Str Máj 07, 2008 9:49 pm

majki: právě, nevím jak je možné, že dvě auta stejné značky a výbavy jsou tak odlišná a máme z nich tak odlišné pocity.. absolutně ti rozumím a věřím ti vše, co říkáš, ale já taky nekecám..
v Mondeu ve 160km/h stále slyšíš jen svist.. ono je to daný tím, že maximálka je hrubě za 200km/h..
posazení otáček jinde je logické, ovšem pochop, že diesel má v podstatě dvojnásobný krouťák a ještě v nižších otáčkách.. takže když porovnáš grafy tak průměrný benzín je línější i ve vyšších otáčkách oproti modernímu dieslu.. až teprve teď nové benzíny s turbama dokážou dostat velkej krouťák v nízkejch otáčkách a potom je to o něčem jiném...
a sportovnější zvuk mě fakt nevadí, však si ho v Mazdičce2 užívám jak to jen jde (s ohledem abych nejezdil za 10l/100km)
M2 + 16" = chloupost, ale to je můj názor a to jsem Ti taky řekl.. mě stačí pár nerovností s 15"... :)
Momentálně fakt čas dáváme, pokud se Mondeo znova nějak zásadně nerozpadne, tak s ním budeme jezdit a uvidíme, jaká bude M6 s 2,2 160k, pokud taková, jak si představujeme, tak je to jasná volba (185k už je trochu zbytečné).. Každopádně rádi se ještě projedeme Avensisem 150k (momentálně super akce, ale vím, model co končí - což bylo to naše Mondeo to samé...) a hlavně jsme zvědaví na novej Boxer Diesel..

a btw. než M6 2,5, tak snad radši Subaru Legacy, který při stejný spotřebě má sice trochu menší výkon (beru dvoulitr), ale permanentní 4x4 s hodně jinejma vlastnostma (prostě boxer motor).. ale uvidíme, vše chceme postupně projet, naštěstí nemusíme spěchat.. ;)
Mazda2 1.3 MZR 75k CE Pro Obrázok
PVD
Prispievateľ
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Sob Mar 15, 2008 11:54 am
Bydlisko: Stará Boleslav

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron